Nowe wyzwania przed zbliżającym się sezonem zimowym

14 października biatloniści i narciarze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego wzięli udział w Mistrzostwach Dyneburgu na Łotwie. Zawody odbyły się w formacie bieg łączony z jazdą na nartorolkach stylem dowolnym.

Przedstawiciele rejonu stołecznego startowali prawie we wszystkich grupach wiekowych i wielokrotnie stawali na podium zawodów. W najmłodszej grupie wiekowej najlepiej powodziło się Sylwii Karavackaite, która miała do pokonania 1000 m biegiem i 3000 m na nartorolkach. Sylwia pierwsza przybiegła na zmianę obuwia, szybko ubrała buty narciarskie i wyruszyła na trasę dla nartorolek. Bez większego wysiłku pokonała 3 km i na mecie zajęła 1 miejsce.

Emilia Siawro, Kamile Jakubauskaite, Roland Sumbar i Artur Kozłowski mieli do pokonania 2000 m biegiem i 6000 m na nartorolkach.  Po pierwszym kilometrze nasze dziewczęta były na prowadzeniu z niedużą przewagą na Łotyszkami. Na drugim kilometrze Kamile przyśpieszyła i na zmianę obuwia przybiegła pierwsza z 20 sek.-przewagą na pozostałymi rywalkami. Kamile Jakubauskaite szybko pokonała 6 km na nartorolkach i była pierwsza na mecie. Po 26 sek. na metę przyjechała Emilia Siawro, zajmując 2 miejsce. Chłopcy po biegu i zmianie obuwia na dystans 6 km wyjechali wśród liderów, ale nie byli tak szybcy na nartorolkach i na mecie zajęli odpowiednio: Roland Sumbar – 5 miejsce, Daniel Jackiewicz – 6, a Artur Kozłowski – 8. Romuald Aleksandrow miał do pokonania 2000 m biegiem i 9000 m na nartorolkach. Romuald na zmianę obuwia przybiegł o sekundę wcześniej od Makima Fomina z Wisagini i razem wyruszył na dystans 9 km. Ostra walka toczyła się cały czas, na prowadzeniu był to jeden, to drugi, ale na ostatnim zjeździe lepiej jechały rolki u M. Fomina, który pierwszy wpadł na metę z kilu sekundową przewagą nad Romualdem Aleksandrowym. W ostatniej grupie „Elita” Nikita Romanow miał do pokonania 3 km biegiem i 12 km na nartorolkach. Nikita trzeci przybiegł na zmianę obuwia, szybko pokonał 9 km na rolkach i na mecie zajął 3 miejsce.

Zwycięzcy 1-3 miejsca zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi.