Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite – zwyciężczyniami Drużynowych Mistrzostw Litwy w narciarstwie

W dniach 11-12 marca w Ignalinie odbyły Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Litwy w narciarstwie. W zawodach świetnie spisały się wychowanki Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite, które wywalczyły złote medale w drużynowym sprincie.

W sobotę dziewczęta rywalizowały w sztafecie na 8,4 km stylem klasycznym. Na pierwszej zmianie startowała Kamile Jakubauskaite, która najszybciej pokonała pierwsze okrążenie i przekazała sztafetę dla Wiktorii Romanowej. Wiktoria, natomiast, jeszcze bardziej powiększyła przewagę nad rywalkami z Uciany i Onikszt. Z każdym okrążeniem dziewczęta z Rejonu Wileńskiego coraz bardziej oddalały się od rywalek i finiszowały pierwsze, wyprzedzając pozostałe sztafety o całe okrążenie. Wiktoria i Kamile pokonały 8,4 km za 27 min. 17,8 sek. Jakub Gedris i Marek Griniuk w grupie wiekowej V-15 zajęli 4 miejsce. W grupie V-17 chłopacy Romuald Aleksandrow i Jurij Bystrickij w sztafecie na 8,4 km także zajęli 4 miejsce.

W niedzielę sportowcy rywalizowali w biegu indywidualnym klasyką. Przedstawicielom Rejonu Wileńskiego rywalizacja stylem klasycznym sprawiała nieco kłopotów, gdyż zimą nie mieli warunków trenować w takim stylu, a i narty mają do biegania stylem dowolnym. Jednak nasze dziewczęta pokazały, na co im stać i zdobyły 1 i 2 miejsca. W grupie wiekowej 2002-2004 r. ur. Wiktoria Romanowa najszybciej pokonała dystans 3,6 km i zdobyła drugi złoty medal Mistrzostw Litwy w narciarstwie. Wiktoria dystans pokonała za 17 min. 15 sek. Kamile Jakubauskaite ten sam dystan pokonała za 17 min. 45 sek. i zajęła 2 miejsce. W grupie chłopców 2002-2004 na dystansie 5,4 km Marek Griniuk finiszował trzeci i zdobył brązowy medal, pokonując dystans za 23 min. 33 sek. Romuald Aleksandrow 10,8 km pokonał za 39 min. 50 sek. i zajął 5 miejsce w grupie chłopców 199-2001 r. ur.

Gratulujemy Wiktorii, Kamili i Markowi zdobytych medali i życzymy powodzenia w przyszłych zawodach.