Europos mini jaunučių čempionate Diana Tabunova iškovojo 11-ą vietą

Rugpjūčio 23 d. startavo 15-asis Atviras Europos mini jaunučių stalo teniso čempionatas. Šis čempionatas vyksta kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį Prancūzijoje, Šiltigeme mieste.

Rugpjūčio 23-25 dieną vyko 2007 ir 2008 gim. m. amžiaus grupės asmeninės varžybos. Šiame čempionate dalyvavo visi stipriausi Europos šalių žaidėjai. Kadangi šitas čempionatas buvo atviras, jame dar dalyvavo sportininkai iš Japonijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Į čempionatą išvyko ir Lietuvos mini jaunučių komanda, kuriai atstovavo ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtinė Diana Tabunova (gimusi 2008 m., treneris – Markas Vaitonis). Diana pasirodė geriausiai iš visų Lietuvos rinktinės žaidėjų ir užėmė 11 vietą. Tai fantastiškas pasiekimas! Vienas iš geriausių Lietuvos stalo teniso rezultatų per visą istoriją. Čempionato metu Diana gavo pakvietimą dalyvauti „Stiga masters minimes“ turnyre Belgijoje, kuriame dalyvaus keturiolika 2008 m. gimusių geriausių stalo tenisininkų.

Dianos startas buvo labai prastas: pralaimėjo pirmąsias 2 varžybas Rumunijos atstovei rezultatu 1:3 ir Prancūzijos atstovei – 2:3. Diana labai jaudinosi, nes pirmą kartą teko žaisti tokioje didelėje arenoje, kurioje buvo daug žiūrovų. Po prasto starto Diana susikaupė ir laimėjo 4 kartus iš eilės – nugalėjo Prancūzijos, Slovakijos, Belgijos ir Ispanijos atstoves ir pateko į atkrintamąsias varžybas tarp 32 geriausių. 1\32 Diana laimėjo prieš Prancūzijos atstovę 3:0 ir jau pateko tarp 16 geriausiųjų. Ten jos laukė stipriausia žaidėja iš Japonijos – Mao Takimori, kuri paskui tapo čempione. Diana po atkaklios kovos pralaimėjo 0:3. Po to Diana laimėjo prieš Rumunijos atstovę, kuriai pralaimėjo pirmas savo varžybas, bet šį kartą Diana laimėjo 3:1 ir žaidė dėl 9-12 vietų. Deja, pralaimėjo Vokietijos atstovei 0:3, o dėl 11-12 vietos laimėjo prieš Portugalijos atstovę 3:1 ir užėmė 11 vietą Europos čempionate.