Vilniaus rajono lengvaatlečiai neliko be medalių

Spalio 12 dieną Klaipėdoje vyko Tarptautinės bėgimo varžybos „Gintarinė jūrmylė 2019“, kurios kartu yra ir Lietuvos rudens kroso pirmenybės. Tai populiariausios kroso varžybos šalyje,  sutraukiančios daug dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių. Šiemet dalyvių buvo daugiau nei tūkstantis, net pasiektas varžybų masiškumo rekordas. 1 jūrmylės trasoje (apie 2 km) bėgo ir keletas Vilniaus rajono bėgikų.

2006-2009 m. gimusių mergaičių grupėje startavo daugiau nei šimtas dalyvių. Varžėsi jos „handikapo“ principu: jauniausios išbėga pirmos, po 15 sek. startuoja metais vyresnės  ir t.t. Roneta Sabiūnaitė sugebėjo aplenkti daugiau nei pusę bėgikių ir finišavo 45-a. Jaunučių grupėje irgi pusę dalyvių aplenkęs 25 vietoje atbėgo Rokas Sakalauskas, o atsilikęs nuo gausaus svečių iš Latvijos ir Lenkijos būrio Daniel Bartusevič – 11-oje.

Sėkmingiausiai pasirodė jaunių grupėje bėgęs Darius Zabelo. Po starto įsitaisęs lyderių šešetuke, Darius nutolo nuo pagrindinio būrio. Antroje distancijos pusėje nuo lyderių atsiliko 2 latvių bėgikai, o likus iki finišo apie 400 m, gana stačiu ir netrumpu pakilimu pabandė pasinaudoti baltarusių sportininkas. Tačiau likus apie 100 m iki finišo lyderis buvo pavytas ir šlapioje po lietaus pievoje vaikinai patikrino savo sprinto sugebėjimus. Dariui pavyko užimti trečią vietą, nuo nugalėjusio Švenčionių rajono atstovo atsilikus mažiau nei sekundę. Tuo būdu ir Vilniaus rajono bėgikai turėjo savo atstovą ant nugalėtojų podiumo.

Sporto mokyklos lengvosios atletikos mokytojas
Vytautas Gražys