Vilniaus rajono biatlonininkai – olimpinio čempiono A. Šalnos biatlono taures nugalėtojai ir prizininkai

Spalio 12 d. Ignalinoje vyko olimpinio čempiono Algimanto Šalnos biatlono taurės varžybos, kuriose sėkmingai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos biatlonininkai, iškovodami 6 prizines vietas. Šeštadienio oras nelepino biatlonininkų, visą laiką lijo ir pūtė stiprus vėjas, kuris trukdė taikliam šaudymui ypač stovint.

Pirmas 7,5 km sprinto distancijos starte stojo Romualdas Aleksandrovas vaikinų 2001-2002 gim. m. grupėje. Romualdas pirmame šaudyme gulint suklydo kartą ir važiavo antras. Antrame šaudyme stovint šaudant esant stipriam vėjui suklydo tris kartus ir turėjo įveikti papildomai 450 metrų. Romualdas greitai įveikė paskutinį 2,5 km ratą ir finišavo 2 vietoje, 7,5 km distancijoje užtrūkęs 26 min. 11 sek.

Po to 6 km nuotolio starte stojo Viktorija Augulytė ir Sara Urumova. Sara varžėsi 2001-2002 gim. m. grupėje. Sara Urumova pirmame šaudyme gulomis suklydo tris kartus ir važiavo antra. Antrame šaudyme stovint stiprūs vėjo gūsiai trukdė taikliam šaudymui ir Sara prašovė net keturis kartus,  tačiau greitai įveikė 4 baudos ratus bei finišo ratą ir užėmė 2 vietą. Sara Urumova 6 km įveikė per 22 min. 12 sek. Viktorija Augulytė startavo mergaičių 2003-2004 gim. m. grupėje. Viktorija pirmame šaudyme gulomis pataikė į visus taikinius ir važiavo pirma, antrame šaudyme stovint suklydo du kartus ir važiavo 2 vietoje. Viktorija labai greitai važiavo riedslidėmis paskutinį 2 km finišo ratą ir užėmė 2 vietą, 6 km įveikusi per 23 min. 41 sek.

Silvija Karavackaitė mergaičių 2005-2006 gim. m. grupėje varžėsi 3 km distancijoje. Silvija pirmame šaudyme gulomis suklydo 3 kartus, bet labai greitai važiavo riedslidėmis ir pirmavo. Antrame šaudyme gulint pataikė į 4 taikinius, greitai įveikė finišo ratą ir nugalėjo su 2 minučių persvara. Silvija Karavackaitė 3 km nuvažiavo per 12 min. 20 sek. ir iškovojo olimpinio čempiono A. Šalnos biatlono taurę už 1 vietą.

Milena Bernatovič ir Vitold Bystrickij varžėsi 2,5 km distancijoje biatlonininkų 2008 gim. m. ir jaunesnių grupėje. Milena greitai važiavo riedslidėmis, pirmame šaudyme gulint suklydo kartą ir pirmavo. Antrame šaudyme gulint pataikė į 4 taikinius ir padidino persvarą iki 4 min. Milena Bernatovič 2,5 km įveikė per 10 min. 27 sek.  ir iškovojo olimpinio čempiono A. Šalnos biatlono taurę už 1 vietą.

Vitold Bystrickij pirmame šaudyme gulint suklydo 4 kartus ir važiavo antras. Antrame šaudyme užsikirto šautuvas ir Vitoldui buvo užskaitytos 5 baudos, bet mūsų jaunas biatlonininkas nepalūžo ir kovojo iki pat finišo ir tai atsipirko. Vitold Bystrickij 2,5 km įveikė per 13 min. 58 sek. ir iškovojo 3 vietą.

Šiomis varžybomis biatlonininkai baigė vasaros-rudens varžybų sezoną ir pradeda pasirengimą žiemos startams.

Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus ir linkime sėkmės.

sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski